SERVISNÍ FORMULÁŘ     KONTAKTUJTE NÁS: 732 542 747

GEALAN-acrylcolor®

Lepší povrch

Ve společnosti GEALAN znamená GEALAN-acrylcolor® vynikající rozmanitost designu a barvy. Neustále vyvíjíme jedinečnou povrchovou technologii již více než 40 let. Okna GEALAN-acrylcolor® splňují nejvyšší technické a funkční požadavky na inovativní barevné povrchy.

Výhody GEALAN-acrylcolor®

Bez odlupování

Díky neoddělitelnému spojení a pevnému povrchu je trvale zabráněno odlupování nebo vylamování barevné vrstvy.

Stálobarevný

Akrylátové sklo je vysoce barevně stabilní a světlostálý materiál. Zadní světla aut jsou názorným důkazem vlastností tohoto materiálu.

Snadná údržba

Díky homogennímu povrchu se okna GEALAN-acrylcolor® snadno čistí. Elegantní kartáčový efekt je činí odolným vůči nečistotám.

Možnost drobných oprav povrchu (škrábanců)

Pokud se přesto stane, že je poškrábání profilu viditelné, lze je snadno odstranit pomocí houbičky Scotch Bright.

Odolný proti poškrábání

Tvrdý akrylátový povrch je odolný proti poškrábání a robustní. Proto patří okna GEALAN-acrylcolor® mezi nejodolnější stavební prvky. Asi 0,5 mm vysoká akrylátová vrstva je silnější než jakákoliv vrstva laku. Objeví-li se někdy povrchové škrábance, je k dispozici dostatečná materiálová rezerva pro vyleštění.

Extrémně odolný vůči povětrnostním vlivům

Speciálně okenní profily jsou jako součást vnější fasády vystaveny slunečnímu záření, povětrnostním vlivům, vlivům životního prostředí a mechanickému působení. Aby barevná okna vypadala i po letech esteticky, jsou nutné profily, které tomuto zatížení odolají. S profily GEALAN-acrylcolor® sázíte na jistotu. V průběhu let prokázalo akrylátové sklo svoji odolnost vůči agresivním vlivům počasí u miliónů zadních světel automobilů. Stejný materiál je použit také pro povrch profilů GEALAN-acrylcolor®.

Osvědčená technologie již více než 40 let

Extrémně odolný vůči povětrnostním vlivům

V procesu koextruze jsou základní těleso z PVC a barevné akrylové sklo (PMMA) spojeny dohromady - to vytváří vysoce kvalitní povrch GEALAN-acrylcolor® pro okenní a dveřní profily s bezkonkurenčními vlastnostmi, které dlouhodobě zušlechťují a chrání plastová okna.

Osvědčené po celá desetiletí

GEALAN spoléhá na barvy GEALAN-acrylcolor® již více než 40 let: Jen od roku 2000 se prodalo přes 80 milionů metrů, z toho 49 milionů v Německu, což potvrzuje vysokou míru přijetí GEALAN-acrylcolor® mezi výrobci oken, specializovanými prodejci, architekty a staviteli.

Technologicky vyspělé: Vlastní nástrojárna již desítky let pracuje na koextruzi profilů barvy GEALAN-acrylcolor® a vývoji příslušných nástrojů. Výzkum a vývoj v oblasti materiálových skladeb probíhá také interně.

Naše mnohaleté zkušenosti zajišťují, že profily GEALAN s barvami GEALAN-acrylcolor® splňují nejvyšší technické a funkční požadavky.

Barevná okna s barvou GEALAN-acrylcolor®:
Vlastnosti a péče o profily s barvou GEALAN-acrylcolor®

Barevná okna s barvou GEALAN-acrylcolor®:
Vlastnosti a péče o profily s barvou GEALAN-acrylcolor®

Osvědčená technologie již více než 40 let

Designová rozmanitost

GEALAN nabízí barevné povrchy GEALAN-acrylcolor® pro různé profilové systémy ve všech stavebních hloubkách. Ať už historické staré budovy nebo moderní kubická architektura; ať už okna, domovní dveře, balkonové dveře nebo posuvná řešení.

Výroba profilů GEALAN-acrylcolor® je ustavičně budována a rozšiřována, takže společnost GEALAN dnes nabízí řešení pro širokou škálu stavebních situací.

O výrobním procesu

Princip koextruze

U technologie koextruze se spojí základní bílé PVC těleso s barevným akrylátovým sklem (PMMA). Akrylátové sklo je kvalitním produktem, který své kvality opakovaně prokázal v průmyslových odvětvích, jako jsou automobilový průmysl (zadní světla) a interiérový design. Plastový profil funguje jako nosný materiál, zatímco tenká vrstva plexiskla zajišťuje zbarvení profilu.

Jedinečná povrchová struktura

Kartáčování akrylátové vrstvy vytváří kromě jednotného vzhledu povrchu také ušlechtilý, hedvábně matný lesk. Tato záverečná úprava je na trhu s barevnými okny zcela ojedinělá.

GEALAN-acrylcolor® v jednotlivých systémech

GEALAN-KUBUS®

Systém GEALAN-KUBUS® definuje novou řeč forem pro plastová okna v architektuře. Více světla a průhlednosti díky velkým plochám otevírá nový prostor pro kreativitu.

Dozvědět se více o EALAN-KUBUS®

S 9000

Mnohostranný a vysoce moderní systém S 9000 pro okna, dveře a zdvižně posuvné dveře - volitelně s dvěmi nebo třemi těsnícími rovinami.

Dozvědět se více o S 9000

S 8000

Při konstrukci tohoto systému dorazového těsnění se stavební hloubkou 74 mm byly středem pozornosti hospodárnost a optimalizace materiálu – pro bezproblémové a hospodárné zpracování při výrobě oken.

Dozvědět se více o S 8000

Aktuální přehled barev

Zde najdete část aktuálních barev GEALAN-acrylcolor®
v jednoduchém přehledu. Nadstandardní paleta GEALAN-acrylcolor® skýtá více jak 70 barevných odstínů. Poznámka: Vzhledem k tomu, že se barevné palety GEALAN-acrylcolor® se liší pro jednotlivé systémy, najdete příslušný barevný program na stránkách jednotlivých profilových systémů.

RAL 7015: Břidlicová šedá
RAL 7016: Antracitová šedá
RAL 7022: Umbra šedá
RAL 7039: Křemenově šedá
RAL 7040: Okenní šedá
RAL 8014: Sépiová hnědá
RAL 9005: Temná černá
DB703*
Stříbrná podobná RAL 9007*

Speciální barvy GEALAN-acrylcolor®

Kromě standardních barev GEALAN-acrylcolor® je
na vyžádání k dispozici více než 50 dalších
speciálních barev, od bílého hliníku po fialově
červenou. Zjistěte více od našich partnerů.

Tmavé profily pro dokonalou estetiku

Tři špičkové barvy GEALAN-acrylcolor®

Vysoce kvalitní povrch GEALAN-acrylcolor® se snoubí s barevně sladěným PVC profilem. Noblesní kombinace prvotřídního povrchu, tmavého základního povrchu a odpovídajících dekorativních fólií je u společnosti GEALAN k dispozici ve všech systémech.

GEALAN-acrylcolor® je k dispozici ve špičkových barvách RAL 7016, RAL 9005 a DB 703 s tmavým základním povrchem. Jako protějšek pro vnitřní stranu bude v budoucnu možné zvolit šest odpovídajících dekorativních fólií. Vzniká tak široká škála možností kombinací, s nimiž lze individuálně a harmonicky navrhnout tmavou estetiku.

Tři špičkové barvy GEALAN-acrylcolor®

Optimalizované materiály doplňují prémiovou variantu způsobem, který odpovídá jejímu postavení: sofistikované složení polymerů zabraňuje zahřívání tmavých profilů na slunci a tím zabraňuje možné deformaci plastového profilu.

Tmavé kombinace atraktivního prémiového povrchu, šedého základního tělesa a odpovídajících dekorativních fólií jsou k dispozici v systémech GEALAN S 8000, S 9000, S 9000 HST, S 9000 NL, GEALAN-KUBUS® a později v novém prémiovém systému GEALAN-KONTUR®.

Upozornění: Pro různé systémy z níže uvedeného barevného portfolia jsou k dispozici různé dodací programy.

Ke stažení